Aktualności | Daj się porwać Mistrzowi!

Daj się porwać Mistrzowi!

fot. S. Szcześniak

Daj się porwać Mistrzowi!

Opublikowane: 22.05.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” – mówi z ekranu wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem zabiera nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych. Kino AMOK, które we wtorek 28 maja o godz. 19.00 – dwa dni po oficjalnym pokazie w ramach otwarcia 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego – jako pierwsze zaprezentuje publiczności kinowej dokument „Jestem postacią fikcyjną” Arkadiusza Bartosiaka, zaprasza na ten wyjątkowy seans i spotkanie autorskie z Andrzejem Sewerynem.

Maestro – jak bywa nazywany – ma za sobą setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, występy na deskach Comédie-Française, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Mimo upływu czasu Andrzej Seweryn (rocznik 1946) pozostaje niezmiennie u szczytu kariery, nie boi się wyzwań i ani na chwilę nie zwalnia. W portrecie artysty – człowieka z krwi i kości – kamera Arkadiusza Bartosiaka staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję. Pracy nad tym dokumentem reżyser poświęcił trzy ostatnie lata. Z wielu godzin materiału zmontowano frapujące 75 minut z Mistrzem, który pędzi przez swoje życie z siłą tornada.

Na seans i spotkanie z Andrzejem Sewerynem w Dużej Sali Kina AMOK obowiązują bilety wstępu (normalny – 28 zł, ulgowy – 23 zł), do kupienia m.in. online na stronie amok.gliwice.pl. Warto się pospieszyć! Posiadacze Gliwickiej Karty Mieszkańca mogą zakupić bilety z dwuzłotową zniżką, stacjonarnie w kasie biletowej kina AMOK przy ul. Dolnych Wałów 3.

(kik)