Aktualności | Festiwal Winter Reggae w Gliwicach

Festiwal Winter Reggae w Gliwicach

Fot. materiały organizatora

Festiwal Winter Reggae w Gliwicach

Opublikowane: 13.03.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Winter Reggae! Tegoroczne święto jamajskiej muzyki odbędzie się w sobotę, 18 marca, w gliwickim klubie studenckim Spirala w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Trwa sprzedaż biletów.

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w Polsce. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1985 roku w nieistniejącym już gliwickim klubie muzycznym Gwarek. Od tamtej pory wydarzenie co roku przyciąga rzesze fanów jamajskich brzmień..

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 18 marca w klubie studenckim Spirala w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach. Biletowane koncerty rozpoczną się o godz. 19.00.

Zagrają:

  • Bakshish – legenda polskiej sceny reggae. Pierwszy koncert zagrali w 1982 roku. Od tamtej pory regularnie pojawiają się na najważniejszych scenach klubowych i festiwalowych. W 2022 roku – w 40. rocznicę istnienia zespołu – ukazał się ich nowy album – „EGO”.
  • Paprika Korps – formacja z Opola, określająca swoją muzykę mianem heavy-reggae. To pierwszy tak często koncertujący za granicą polski zespół reggae. Na swoim koncie ma występy w ponad 25 europejskich krajach.
  • Tabu – najpopularniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki reggae. Zespół od lat jest związany z festiwalem. Na początku tego roku rozpoczął nagrywanie kolejnego albumu. Możliwe, że nowe utwory usłyszymy podczas występu w Gliwicach. 
  • Raggabarabanda – bujające reggae z rockowym pazurem, elementami punku, ska oraz rapowane raggamuffin w połączeniu z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy to znaki rozpoznawcze zespołu. W 2022 roku grupa została laureatem Czwórka Reggae Contest – konkursu organizowanego podczas Ostróda Reggae Festiwal.

Po części koncertowej festiwalu na gości czekać będzie afterparty. Do wspólnej zabawy zaproszą Daddy Bozo & Dr Love.

Bilety na festiwal w cenie 70 zł można nabyć w przedsprzedaży na stronach: https://goingapp.pl/wydarzenie/winter-reggae-2023/marzec-2023, https://empikbilety.pl/kup-bilety/winter-reggae-2023/marzec-2023 i https://zima.sklep.pl oraz w kasach CKS Mrowisko przy ul. Pszczyńskiej 85 (w godzinach pracy i podczas wydarzeń). W dniu imprezy bilet wstępu będzie kosztował 80 zł.

Część muzyczną poprzedzi otwarte spotkanie – „Historia jamajskiej muzyki w ruchomych obrazach”. Rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali teatralnej CKS Mrowisko na I piętrze. – Jamajka odzyskała niepodległość 6 sierpnia 1962 roku i o tych 6 dekadach opowiemy – nie tylko kontekście muzyki. Nie zabraknie również wątków społecznych czy kulinarnych. Sięgniemy do lat sześćdziesiątych (pierwszych teledysków) i stylowo przejdziemy przez kolejne dziesięciolecia. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz „Bozo” Niewiadomski –  zachęca organizator festiwalu, Marek Niewiarowski.

Organizatorem festiwalu jest ZIMA Records. Wydarzenie współorganizują: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach i Politechnika Śląska.

Aktualne informacje dotyczące festiwalu będą publikowane na stronie https://facebook.com/winterreggae. (ml/ ZIMA Records)

Plakat promujący wydarzenie