Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 25-27 listopada

Kulturalny rozkład jazdy: 25-27 listopada

Kulturalny rozkład jazdy: 25-27 listopada

Opublikowane: 25.11.2022 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Ten weekend upłynie pod znakiem dobrej muzyki! Na melomanów czekają aż trzy różnorodne koncerty. Fani dokumentu i reportażu również znajdą coś dla siebie.


Piątek, 25 listopada

  • O godz. 17.00 zapraszamy do Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A) na wykład Przemysława Nadolskiego o Kanale Kłodnickim w 230. rocznicę rozpoczęcia jego budowy. Wstęp wolny.
  • Na Scenie FORUM (ul. Lipowa 1) o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z Jackiem Hołubem – reportażystą, autorem książek „Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach” czy „Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci”. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Wilczyńska, wstęp wolny.
  • Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55/57) zaprasza na koncert w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All'improvviso. O godz. 18.00 rozbrzmią dźwięki mandoliny Aviego Avitala i jego zespołu Between Worlds Ensemble w koncercie „Między światami: Iberia”.
  • W Stacji Artystycznej Rynek (ul. Rynek 4/5) o godz. 18.30 rozpocznie się finisaż wystawy Jowity Stęszewskiej „Ożyw moje martwe dreszcze”. Wstęp wolny.

Sobota, 26 listopada

  • Na świąteczne warsztaty malowania na szkle zaprasza Willa Caro. O godz. 11.00 swoje świąteczne dzieła zaczną tworzyć dzieci, od godz. 13.00 młodzież i dorośli. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 783-560-006.
  • Objazdowy Festiwal Filmowy „WATCH DOCS” zawita do Gliwic. Od godz. 17.00 na scenie Teatru Wit-Wit (ul. Jana Pawła II 15) wyświetlane będą dokumenty w ramach otwartych pokazów. Wstęp wolny. 
  • W Stacji Artystycznej Rynek o godz. 18.00 nastąpi prawdziwy „Przełom”! Dominika Kocur z zespołem zaprezentuje swoje autorskie utwory. Wstęp wolny.


Niedziela, 27 listopada

  • Centrum Kultury Victoria zaprasza na spacer tematyczny „Gliwickie domy towarowe: Barasch, Weichmann, Karpe i DeFaKa”, który poprowadzi dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny, historyk i krytyk architektury z Politechniki Śląskiej. Start spaceru o godz. 13.00 przed Domem Tekstylnym Weichmanna (ul. Zwycięstwa 37). Wstęp wolny.
  • O godz. 18.00 zapraszamy na „Mistrzowskie interpretacje” w wykonaniu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej z gościem specjalnym – legendarnym koncertmistrzem Berlińskich Filharmoników Danielem Strabawą. Utworów polskiej i europejskiej muzyki kameralnej będzie można posłuchać na Scenie Bajka w Kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). 

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (ap)