Aktualności | Magia świąt po polsku i ukraińsku

Magia świąt po polsku i ukraińsku

Fot. Pexels

Magia świąt po polsku i ukraińsku

Opublikowane: 02.12.2022 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Tradycyjne kolędy i pastorałki, świąteczne piosenki oraz wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. W magiczny klimat świąt wprowadzą nas w dwa grudniowe koncerty w Stacji Artystycznej Rynek – jeden w języku polskim, a drugi w ukraińskim. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny!


Już dzisiaj warto zaznaczyć w kalendarzu dwie daty – 16 i 21 grudnia. W Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4/5) odbędą się wówczas dwa świąteczne koncerty, które umilą czas oczekiwania na Wigilię Bożego Narodzenia.


W piątek, 16 grudnia, o godz. 18.30 rozpocznie się koncert „Tylko jedna jest taka noc”. W świąteczny klimat gości wprowadzą polskie kolędy i pastorałki, a także piosenki nawiązujące do Bożego Narodzenia i Nowego Roku w wykonaniu młodych wokalistów – uczniów gliwickich szkół podstawowych i średnich. Szczegółowe informacje na temat koncertu, organizowanego przez fundację Music Art, dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1294951548014100/?ref=newsfeed.


Z kolei w środę, 21 grudnia, o godz. 18.00 świąteczne tradycje zza wschodniej granicy przybliży nam zespół wokalny z Ukrainy. Słuchacze poznają kolędy oraz wiersze o tematyce bożonarodzeniowej w ojczystym języku naszych sąsiadów. 


Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny. Więcej świątecznych wydarzeń można znaleźć na stronie Stacji Artystycznej Rynek na Facebooku https://www.facebook.com/StacjaArtystycznaRynek. (ml/SAR)