Aktualności | Miasto pełne miłości

Miasto pełne miłości

Miasto pełne miłości

Opublikowane: 13.02.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Mnóstwo czerwonych serc, czułe gesty, dużo uśmiechu, kwiaty, romantyczna muzyka w tle – już tylko dzień dzieli nas od święta zakochanych. Gliwice – jak co roku – są gotowe na niejedną wielką miłość!

14 lutego to jeden z najbardziej romantycznych dni w roku. W tym wyjątkowym dniu magiczna aura miłosna roztacza się nad miastem, a czule tulące się pary można spotkać częściej niż zwykle. W środę, od samego rana, gliwicki Rynek zamieni się w prawdziwe centrum zakochanych, a dodatkowego miłosnego klimatu nadadzą mu m.in. czerwone serca, wykonane z filcu przez podopiecznych Fundacji Różyczka i rozwieszone na drzewach. Romantyczną przestrzeń wypełnią także ledowe serca, a po zachodzie słońca na Ratuszu będzie można zobaczyć wyjątkową, walentynkową projekcję. Warto wtedy tam być! Tym bardziej, że dla najbardziej zakochanych mamy dodatkowe, wyjątkowo miłosne niespodzianki 😉.

Podczas romantycznego spaceru po mieście nie zapomnijcie o pamiątkowych zdjęciach – w Gliwicach zrobicie je m.in. w parku Chopina, w Kinie Amok Scena Bajka i na Rynku. To właśnie tam staną specjalne fotoramki – każda inna i równie wyjątkowa, z których będzie można korzystać aż do 18 lutego. Te charakterystyczne miłosne ramki to idealne miejsca dla szalonej, walentynkowej sesji – koniecznie pochwalcie się swoimi fotografiami w social mediach, używając #ZakochaneGliwice!

Dzień zakochanych świętować będą także gliwickie fauny, dodając naszemu miastu własnej nutki romantyzmu. Warto zobaczyć, jak wyglądają zakochane, nie przegapcie ich – ozdobiona fontanna przed budynkiem Urzędu Miejskiego to punkt obowiązkowy walentynkowego spaceru.

Walentynkowe propozycje kulturalne

Z okazji dnia zakochanych specjalne propozycje mają także gliwickie instytucje. 14 lutego w wir krótkiej, ale intensywnej zabawy swoich widzów zabierze Teatr Miejski w Gliwicach, który zaprasza na specjalny pokaz „Czarnej komedii”. W programie – oprócz spektaklu – przewidziano okolicznościowe animacje i konkursy z nagrodami. Bilety dostępne są na teatr.gliwice.pl.

A dla zakochanych w… książkach szereg propozycji ma Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. 14 lutego czytelnicy nie tylko będą doskonale się bawić, ale otrzymają też „książkowe” upominki! Co zaplanowano i gdzie?

Na „Randkę w ciemno z książką” wpadnijcie do Biblioteki Centralnej (ul. Kościuszki 17). Z okazji walentynek na każdego czytelnika będą czekały książki-niespodzianki. Nikt nie wie, jaką lekturę dostanie, ale przecież na tym polega cała zabawa! Książki będą pochodzić z edycji limitowanej, akcja potrwa w godzinach otwarcia biblioteki, aż do wyczerpania puli.

A to tylko początek bibliotecznych atrakcji. O godz. 11.00 miłośników literatury zaprasza Filia nr 5 (ul. Perkoza 12), która z okazji dnia zakochanych rozda książki-niespodzianki oraz okolicznościowe zakładki. Co więcej, na specjalnie udostępnionym regale pojawią się iście walentynkowe propozycje, czyli… najpiękniejsze książki o miłości!

14 lutego o godz. 11.00 po „książkowy” upominek warto wpaść także do Filii nr 17 (ul. Spółdzielcza 33a) lub w samo południe odwiedzić książkomat przy ul. Kozielskiej 39. Niespodzianki od biblioteki mogą być wspaniałym prezentem nie tylko dla was – książka to również doskonały walentynkowy prezent dla waszej drugiej połówki!

A jeśli macie ochotę wypożyczyć książkę „w ciemno” – zapakowaną w szary papier, by do momentu rozpakowania była tajemnicą – odwiedźcie o godz. 11.00 Filię nr 7 (ul. Junaków 4). Może wylosowana lektura stanie się waszą ulubioną? Nie zastanawiajcie się i 14 lutego dołączcie do wspólnej zabawy z gliwicką biblioteką! Szczegółowe informacje znajdziecie na biblioteka.gliwice.pl.

A to nie wszystko! Bo choć walentynki przypadają w środę, Gliwice pozostaną w miłosnym klimacie aż do końca weekendu. W sobotę, 17 lutego, Stacja Artystyczna Rynek zaprasza na wyjątkowy koncert „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną?”. W programie znajdą się muzyczne perełki z repertuaru Kaliny Jędrusik – usłyszymy m.in. „Bo we mnie jest seks” czy „SOS”. Wystąpią piosenkarka i aktorka scen muzycznych Agnieszka Bielanik-Witomska oraz Radosław Michalik – pianista, aranżer i kompozytor. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety do nabycia w Stacji Artystycznej Rynek – od wtorku do piątku w godzinach 12.00–20.00.

Udanych walentynek!