Aktualności | Nie tylko książki...

Nie tylko książki...

Nie tylko książki...

Opublikowane: 04.12.2013 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Życie i styl  Kultura 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Romualdem Koperskim – autorem książek „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę” oraz „1001 Obrazów Syberii”.

Podróżnik, pasjonat Syberii i przewodnik po niej, pomysłodawca rajdu samochodowego „Transsyberia”, fotograf, nurek oraz muzyk pianista opowie o swoich pasjach i pisaniu 6 grudnia w Filii nr 1 MBP (Plac Inwalidów Wojennych 3). – Być może będzie to też okazja, aby dowiedzieć się, czym Romuald Koperski zasłużył sobie na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Czy dziesięciokrotnym przejazdem samochodowym przez Syberię na długości geograficznej ponad 140 000 km? Czy może samotnym spływem gumowym pontonem najdłuższą syberyjską rzeką Leną – od źródeł w górach bajkalskich do Morza Arktycznego? A może zimową ekspedycją samochodową z Przylądka Roca na krańce Czukotki? Wszystkich zainteresowanych Syberią, ekstremalnymi podróżami oraz odpowiedzią na zadane powyżej pytania – zapraszamy na spotkanie – zachęcają bibliotekarze. Początek – godz. 18.00. Wstęp wolny.
Podróżniczo będzie także w Galerii „9” działającej przy Filii nr 9 MBP (ul. Czwartaków 18). Od 9 grudnia do końca stycznia przyszłego roku będzie tam prezentowana wystawa fotografii Magdaleny Przeklasy i Krzysztofa Rzepeckiego, dokumentująca wędrówki tej pary po bezdrożach Ameryki Południowej pt. „Na koniec świata i z powrotem”.
Natomiast w Filii nr 1 MBP do 23 grudnia można oglądać wystawę podsumowującą „Rok Theodora Kalidego” przygotowaną przez Stowarzyszenie GLIWICKIE METAMORFOZY. W sierpniu minęła 150. rocznica śmierci rzeźbiarza, który przez całe życie związany był z Hutą Gliwicką, a pochowany został na Cmentarzu Hutniczym w Gliwicach. Jego dzieła można spotkać w całej Europie. Z tej okazji Stowarzyszenie zorganizowało serię imprez, których zwieńczeniem jest wystawa w bibliotece, na której można zobaczyć fotografie dokumentujące minione wydarzenia „Roku…” oraz najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne dzieła artysty.