Aktualności | Ruszają XXIV Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne

Ruszają XXIV Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne

Graf. materiały organizatora

Ruszają XXIV Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne

Opublikowane: 21.03.2023 / Sekcja: Miasto  Kultura 

W najbliższy czwartek i piątek (23 i 24 marca) na Scenie Bojków Centrum Kultury Victoria odbędą się pierwsze występy uczestników tegorocznej edycji Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych, organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Podczas Dnia Muzyki w Bojkowie – solo lub w zespole – rywalizować będą wokaliści. Z kolei zmagania tancerzy w ramach Dnia Tańca odbędą się na początku kwietnia – tym razem w Łabędach. Zwycięzców obu etapów pod koniec kwietnia zobaczymy na scenie Teatru Miejskiego podczas Koncertu Galowego.

Przesłuchania wokalistów w ramach Dnia Muzyki odbędą się na Scenie Bojków Centrum Kultury Victoria przy ul. Parkowej 5. Zostaną podzielone na dwa dni i będą się rozpoczynać o godz. 10.00. W czwartek, 23 marca, scenę opanują soliści, którzy w piątek, 24 marca, ustąpią miejsca zespołom muzycznym. Przegląd przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych: 5–8 lat, 9–12 lat oraz 13–19 lat. 

Kolejnym etapem przeglądu będzie Dzień Tańca, który odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia, w Centrum Sportowo–Kulturalnym „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych: 5–7 lat, 8–11 lat, 12–15 lat oraz 16–25 lat.

Najlepsi wokaliści i tancerze zaprezentują się szerszej publiczności podczas finałowego Koncertu Galowego, który odbędzie się w piątek, 28 kwietnia, w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Nabór do tegorocznej edycji przeglądu zakończył się 1 marca. Do udziału w Dniu Muzyki zakwalifikowanych zostało 130 pierwszych zgłoszeń (w tym 100 solistów i 30 zespołów). Z kolei do uczestnictwa w Dniu Tańca przyjęto 50 pierwszych zgłoszeń. (ml/CKV/MDK Gliwice)