Aktualności | Śląski Tydzień. Kolejne atrakcje w bibliotece

Śląski Tydzień. Kolejne atrakcje w bibliotece

Fot. materiały organizatora

Śląski Tydzień. Kolejne atrakcje w bibliotece

Opublikowane: 20.11.2023 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Trwa 7. edycja Śląskiego Tygodnia. Wystawy, spotkania, warsztaty to tylko niektóre z propozycji Miejskiej Biblioteki Publicznej na najbliższe dni. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17).

W planie Śląskiego Tygodnia są m.in. spotkania autorskie – z Andrzejem H. Wojaczkiem (23 listopada, godz. 18.00) oraz Gabrielą Anną Kańtor (24 listopada, godz. 18.00), a także spotkanie podróżnicze „Perły przemysłu na Górnym Śląsku. Śląski industrial – architektura pełna magii” z Beatą i Pawłem Pomykalskimi (27 listopada, godz. 18.00). W sobotę, 25 listopada, warto z kolei wybrać się na prezentację i spacer pod hasłem „Rynek – odbudowa starego miasta”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a poprowadzi je miejska konserwator zabytków Ewa Pokorska-Ożóg.

Atrakcje czekają również na najmłodszych. 23 listopada o godz. 11.00 do wspólnej zabawy zaproszą Beboki z Teatru Trip, a 28 listopada o godz. 11.00 rozpoczną się robótki na paluszkach z Barbarą Palewicz-Ryży. Spotkania przeznaczone są dla grup zorganizowanych. A dorośli? Dla nich też zaplanowano warsztaty – 28 listopada o godz. 17.00 wszyscy chętni ozdobią haftem sakiewkę na bibeloty. Zajęcia poprowadzi Barbara Palewicz-Ryży. Obowiązują zapisy: 32/231 54 05 lub bc@biblioteka.gliwice.pl.

Przypomnijmy, że w ramach wydarzenia w gliwickiej bibliotece wciąż można oglądać wystawy: „Grafiki – Śląsk”, „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” oraz „Chusty z Schönwaldu”. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na biblioteka.gliwice.pl. (bb)

Plakat promujący spotkanie z Andrzejem H. Wojaczkiem Plakat promujący spotkanie z Gabrielą Anną Kańtor Plakat promujący prezentację i spacer z Ewą Pokorską-Ożóg Plakat promujący spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi Plaka promujący warsztaty robótek na plauszkach Plakat promujący warsztaty haftowania Plakat promujący spotkanie animacyjne dla dzieci Plakat promujący wystawę „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” Plakat promujący wystawę „Grafiki – Śląsk”