Aktualności | Wernisaż prac osób z niepełnosprawnościami

Wernisaż prac osób z niepełnosprawnościami

Mat. graf. organizatora

Wernisaż prac osób z niepełnosprawnościami

Opublikowane: 21.05.2024 / Sekcja: Miasto  Zdrowie  Kultura 

„W moim ciele zdrowy duch” – to temat tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego osób z niepełnosprawnościami organizowanego przez Fundację Różyczka, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz Centrum Handlowe FORUM pod patronatem Prezydent Miasta Gliwice Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Wyłonione przez jury prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu wystawy w FORUM. Wstęp wolny!

Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia – w kontekście fizycznym, emocjonalnym i społecznym. Autorami zgłoszonych do niego prac były osoby z niepełnosprawnościami z warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, szkół specjalnych oraz stowarzyszeń zrzeszających twórców z niepełnosprawnościami z całego kraju.

– Zapraszając do udziału w konkursie, pragnęliśmy zachęcić uczestników do przedstawienia różnorodnych działań i praktyk, które wspierają zdrowie i szczęście na różnych płaszczyznach. Te płaszczyzny to promowanie aktywności fizycznej, realizacja pasji i zainteresowań, propagowanie form aktywnego wypoczynku oraz podkreślanie znaczenia relacji społecznych dla zdrowia psychicznego – piszą organizatorzy.

Wernisaż 20 wyróżnionych prac odbędzie się w środę, 22 maja, o godz. 11.00 w CH FORUM przy ul. Lipowej 1 (w strefie Coworking na 1. piętrze). (ml/Fundacja Różyczka)

Radość unosi – Sylwia Szuster (wyróżnienie specjalne) Oceaniczny relaks – Paweł Biesok (wyróżnienie) "Wzmacniając ciało i ducha" – Adrian Chodak (wyróżnienie specjalne)