Aktualności | Święto wszystkich dzieci

Święto wszystkich dzieci

Święto wszystkich dzieci

Opublikowane: 28.05.2021 / Sekcja: Rozrywka  Kultura 

Z okazji Dnia Dziecka Miasto Gliwice zaprasza najmłodszych do świetnej zabawy w plenerze! Ekowarsztaty na Rynku, sportowe atrakcje na pl. Krakowskim, dmuchańce w parku Chopina i pokazy naukowe na pl. Grunwaldzkim – 30 maja przygotowujemy atrakcje w kilku miejscach na terenie miasta. Świetna zabawa od godz. 12.00 do 19.00 gwarantowana!

Na Rynku będziemy bardzo ekologiczni. Recykling to codzienność, warto więc robić to dobrze. Najmłodsi nauczą się tworzyć obrazy tlenowe z roślin, skonstruują swoje łódki z drewna i poznają tajniki ogrodnictwa.

Pl. Krakowski będzie natomiast miejską strefą aktywności. Pojawi się tam sportowe miasteczko dla najmłodszych, a w nim: tory przeszkód, minitrening bokserski, wyścig taczek, szkółka szczudlarska, wyścigi na rowerkach biegowych. Będzie także akademia rowerowa, pokazy trialu (czyli jazdy rowerem po przeszkodach), freestyle football i skimboard, czyli deska do ślizgania się po... wodzie!

W parku Chopina też emocji nie zabraknie. Oprócz uwielbianych przez dzieci dmuchańców będzie dużo innych atrakcji: eurobungee, karuzela łańcuchowa, kolejka na torach i elektryczne samochodziki.

Na pl. Grunwaldzkim trzeba będzie wytężyć szare komórki – w strefie nauki nie zabraknie pokazów i warsztatów naukowych. Czy wiecie, co to jest refleksomierz? Albo precyzjometr? Te urządzenia będzie można wypróbować na własnej skórze podczas Dnia Dziecka. Na śmiałków będzie czekał także symulator lotu VR, megagry i minipark naukowy.

Na wszystkie atrakcje wstęp będzie wolny. Impreza z okazji Dnia Dziecka zostanie zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego.

dmuchaniec w parku Chopina tor rowerowy kolejka dzieci na zajęciach piłkarskich