Kobiecość to SIŁA

Uaktualniono: 31.01.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
banner

W poniedziałek 4 lutego o godz. 17.00 rozpocznie się drugie spotkanie kobiet chorych onkologicznie w ramach kampanii społecznej Pozytywni.gliwice.pl. Hasłem przewodnim jest „Siła kobiecości”.

Spotkanie odbędzie się w restauracji Trattoria Castello przy ul. Wiejskiej, w Dzień Walki z Rakiem. Wydarzenie w swoim założeniu ma zaznaczyć, że rak pomimo tego, że jest wszechobecny i każdy z nas spotyka się z nim w swoim najbliższym otoczeniu, nie musi być wyrokiem! Że choroba to tylko jedno z  trudnych doświadczeń, któremu należy stawić czoła, próbując nie tracić kobiecości, pozytywnego nastawienia i – pomimo trudnej sytuacji – być piękną, uśmiechniętą, spełnioną i silną kobietą.

Podczas spotkania odbędą się prelekcje gości, którzy poruszą tematy bliskie każdej kobiecie zmagającej się z chorobą nowotworową, ale co ważne – również jej najbliższym:

  • wizażystka i kosmetolog Żaneta Czerniak-Wierzbowska podpowie jak dbać o skórę, aby zminimalizować zewnętrzne skutki choroby, a także pokaże jak proste tricki wizażowe oraz korzystanie  z bardziej zaawansowanych, najnowocześniejszych możliwości kosmetologii powodują zadowolenie ze swojego wyglądu w trudnym czasie choroby;
  • ceniona brafiterka Monika Niemiec opowie o tym, jak ważną rolę w psychice i wyglądzie kobiety odgrywa odpowiednio dobrana bielizna, przedstawi także zdrowotne i medyczne skutki jej nieumiejętnego i nieświadomego wyboru;
  • wiedzą „O wpływie kolorów na psychikę kobiety” podzieli się jedna z najbardziej cenionych stylistek Tatiana Szczęch, która pomoże najkorzystniej dobrać kolor chusty, udowadniając jednocześnie, że może być ona atrakcyjnym dodatkiem stylizacyjnym;
  • dietetyk kliniczny Anna Falisz natomiast powie o tym, jak istotną rolę w chorobie oraz efektach jej leczenia odgrywa odpowiednio dobrana dieta. „Dieta kontra rak – wsparcie żywieniowe choroby nowotworowej”.

Na zakończenie wieczoru wystąpi zespół The Jazz Miglance.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach prosi o zgłoszenie chęci uczestnictwa, wysyłając mejla na adres promocja@biblioteka.gliwice.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz numeru kontaktowego.