Typ zawartości: Termin

Wielki koncert finałowy, monumentalne dzieło Antonína Dvořáka „Stabat Mater”, to wieloczęściowa kompozycja – medytacja nad postacią Matki Bożej cierpiącej pod krzyżem konającego Chrystusa. Wykonany zostanie w sobotę 6 maja.

Typ zawartości: Termin

W tym sezonie przygotwany został program złożony z pięciu międzynarodowych, komediowo-przygodowych filmów z przymrużeniem oka, bo jak wiadomo lato to idealny czas na rozrywkę pełną parą! Obejrzymy m. in.

Typ zawartości: Termin

Noc Reklamożerców to unikalny pokaz złożony wyłącznie z reklam. Obok festiwalu Cannes Lions to największe międzynarodowe święto reklamy, organizowane od ponad 30 lat w 40 krajach na świecie. Na uczestników 36.

Typ zawartości: Termin

Kino AMOK zaprasza na Makabryczny wieczór filmowy, prezentujący filmy z pogranicza horroru, thrillera, mrocznego fantasy i czarnej komedii. Fanom tych gatunków zapewniamy strasznie fajną zabawę. Nasze hole zamienią się w tym dniu w krainę horroru, a uczestników zachęcamy do przebrania się w ulubioną postać tego gatunku*.

 

Typ zawartości: Termin

5 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Spacerowa 6) wyświetlony zostanie film „Westerplatte” w reżyserii Stanisława Różewicza. Odbędzie się także spotkanie z aktorem Arkadiuszem Bogusławem Bazakiem, odtwórcą roli kapitana Franciszka Dąbrowskiego, znanym także z roli w „Potopie” czy serialu „Kariera Nikodema Dyzmy”.

Typ zawartości: Termin

Festiwal elektrONarracje prezentuje nowatorskie projekty artystyczne z pogranicza sztuk. W programie są animacje komiksów i projekcje filmów niemych z muzyką na żywo. Spotykamy się na pl. Krakowskim!

Typ zawartości: Termin

Spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem który odcisnął niezatarte piętno na sztuce XX wieku, a zarazem dramatyczna historia kryjąca się za ikonicznymi dziełami jednego z najbardziej znanych malarzy świata. Cykl Wielka sztuka na ekranie umożliwia wyjątkowy akces do skarbów malarskich Muzeum Van Gogha w Amsterdamie.

Typ zawartości: Termin

„Pora na ciekawość” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który od 23 września do 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce.

Typ zawartości: Termin

Jude Law („Młody papież”, „Sherlock Holmes”, „Sherlock Holmes. Gra cieni”, „Utalentowany pan Ripley”) jest gwiazdą spektaklu „Obsession” (Opętanie), transmitowanego na żywo z Barbican Theatre w Londynie.

Typ zawartości: Termin

„Powiernik królowej” to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej.