Kulturalny rozkład jazdy: 21–23 maja

Dodano: 21.05.2021 / Sekcja:
banner, napis: Kulturalny rozkład jazdy

W ten weekend w Gliwicach powoli rozkręca się życie kulturalne. Co dla was mamy? Jazzowy koncert w Internecie, nową wystawę w Muzeum w Gliwicach, filmy w kinie Amok i przedpremierowe pokazy „Ożenku” w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

  • W piątek  o godz. 20.00 rozpocznie się największy wirtualny koncert jazzowy w Europie. W Gliwicach zagrają pianiści Krzysztof Kobyliński i Dominik Wania oraz klarnecista Szymon Klima, a w innych miastach? Między innymi  David Kollar i Jakub Mizeracki Trio. Oglądajcie na www.weeurope.art.
  • Po pandemicznej przerwie wraca też do nas kino studyjne Amok. Widzów przywitamy mocnym uderzeniem – już w piatek 21 maja będzie można zobaczyć Oscarowy film „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem. Cały repertuar na amok.gliwice.pl.
  • W sobotę 22 maja i niedzielę 23 maja na spragnioną teatralnych wrażeń publiczność czekają przedpremierowe pokazy „Ożenku” w reżyserii Pawła Aignera. Do zobaczenia oczywiście w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Bilety na teatr.gliwice.pl.
  • A w Muzeum w Gliwicach „Młodopolski zawrót głowy”, czyli arcyciekawa wystawa sztuki. Można ją oglądać do 9 września, ale po co czekać? Prace najwybitniejszych artystów okresu Młodej Polski są prezentowane w Willi Caro i Czytelni Sztuki (ul. Dolnych Wałów 8a).

Wszystkie wydarzenia kulturalne znajdziecie na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.