Weekend w Gliwicach: 6–8 sierpnia

Dodano: 09.08.2021 / Sekcja:
Kino Plenerowe W ten weekend Kino Plenerowe było wyjątkowe – tęcza na niebie wyglądała zjawiskowo! (fot. G. Ożga / UM Gliwice)

W ten weekend w parku Chopina odbył się niesamowity koncert. W ramach Parkowego Lata wystąpił Soyka Kwintet. Poza tym atrakcji nie brakowało w Summer Arenie, a weekend tradycyjnie zakończył się filmowymi seansami w ramach Kina Plenerowego.

Stanisław Soyka, Przemek Greger, Kuba Sojka, Zbyszek „Uhuru” Brysiak i Antoni Gralak, występujący jako Soyka Kwintet, byli w sobotę niesamowici. Soyka przyciągnął do parku Chopina wielu miłośników jazzu. Parkowe Lato rozpoczęło się fantastycznie! W każdą sobotę sierpnia o godz. 19.30 w parku Chopina będą występować ciekawi polscy muzycy. Wstęp wolny, Miasto Gliwice zaprasza! Więcej informacji można znaleźć w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu.

Od piątku 6 sierpnia znowu będzie można oglądać filmy w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Warto być na nieżąco z repertuarem naszego kina studyjnego – można go znaleźć na stronie amok.gliwice.pl.

Jak co tydzień mnóstwo ciekawych wydarzeń oferowała Summer Arena przy Arenie Gliwice. W ostatni weekend w dzielnicy Politechnika dudniło od afrykańskich bębnów zespołu Foliba, z czytelnikami spotkał się pisarz Łukasz Orbitowski, a w strefach EduZone i FunZone nie brakowało ciekawych warsztatów.

Na Gliwickim Rynku w sobotę wystąpili kuglarze, a w niedzielne popołudnie był koncert akordeonowy. Także w niedzielę muzyka brzmiała na ul. Bednarskiej – w podwórku wystąpił zespół UHUHU.

Kino Plenerowe zostało zorganizowane przy Radiostacji. W Szobiszowicach można było obejrzeć filmy „Był sobie pies 2” i „Midway”. Seanse na świeżym powietrzu odbwyają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia w innej lokalizacji.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.

Stanisław Soyka
Soyka Kwintet (fot. G. Ożga / UM Gliwice)
publiczność w parku Chopina
fot. G. Ożga / UM Gliwice
Adam Neumann podczas Parkowego Lata
W koncercie w ramach Parkowego Lata wziął udział między innymi prezydent Gliwic Adam Neumann (fot. G. Ożga / UM Gliwice)
Kino Plenerowe pod Radiostacją
fot. G. Ożga / UM Gliwice
Stanisław Soyka
publiczność w parku Chopina
Adam Neumann podczas Parkowego Lata
Kino Plenerowe pod Radiostacją