Aktualności | Fryderyk Festiwal 2024. Gliwice zapraszają

Fryderyk Festiwal 2024. Gliwice zapraszają

Fot. Mosquidron/UM w Gliwicach

Fryderyk Festiwal 2024. Gliwice zapraszają

Opublikowane: 22.03.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Gliwice po raz kolejny będą gospodarzem Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu! Najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej, świetna oprawa audiowizualna, fantastyczne występy, a do tego emocje związane z konkursem – oto przepis na wyjątkowy, jubileuszowy Fryderyk Festiwal 2024, który ponownie odbędzie się w PreZero Arenie Gliwice już 22 marca. Bilety wciąż są w sprzedaży.

30 lat! 875 statuetek! 300 nagrodzonych! 222 albumy w kategoriach muzyki poważnej! 62 laureatów Złotych Fryderyków! Tak wygląda historia Fryderyk Festiwalu. W tegorocznej jubileuszowej edycji – Fryderyki zostaną w tym roku wręczone już po raz 30. – nagrody muzyczne przyznawane przez Akademię Fonograficzną Związku Producentów Audio-Video po raz kolejny trafią w ręce artystów… w Gliwicach, które tego wieczoru zmienią się w prawdziwą stolicę polskiego wokalu! Gala rozpocznie się o godz. 18.00, a na scenie pojawi się plejada gwiazd.

To będą niezapomniane emocje!

O najważniejszą muzyczną statuetkę w 27 kategoriach walczy ponad 100 polskich artystów. Rekordową liczbę nominacji otrzymał Vito Bambino, który ma szansę na wyróżnienie w aż 8 kategoriach. Po 5 nominacji otrzymali Daria Zawiałow, sanah, Hania Rani, Lech Janerka i Mrozu. Pełna lista nominowanych artystów dostępna jest na fryderyki.pl.

Tego wieczoru emocje sięgną zenitu, a gliwicka arena wypełni się dźwiękami najlepszej polskiej muzyki. Na fryderykowej scenie wystąpią m.in.: Doda, Daria Zawiałow, Carla Fernandes, Ralph Kamiński, Smolasty, Oskar Cyms, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Daria ze Śląska, Vito Bambino, L.U.C., Rosalie, Natalia Przybysz, Dawid Tyszkowski, Skubas, Kathia, Frank Leen, Paulina Przybysz, Mery Spolsky, Kasia Lins, Dorota Miśkiewicz i WaluśKraksaKryzys. Z takim składem wszystko wskazuje na to, że czeka nas koncert, jakiego jeszcze nie było! Nie zabraknie też niespodzianek – organizatorzy bowiem – tradycyjnie – dbają o to, by w planie festiwalu znalazły się spotkania artystów z fanami oraz konkursy.

Bilety na Fryderyk Festiwal 2024 są dostępne na portalu kulturairozrywka.pl. Więcej bieżących informacji można znaleźć na kanałach społecznościowych Fryderyk Festiwal oraz na fryderyki.pl. (bb)

Baner ze statuetką Fryderyka