Aktualności | „Moje podróże w ciemno” – spotkanie autorskie z Hanną Pasterny

„Moje podróże w ciemno” – spotkanie autorskie z Hanną Pasterny

Fot. materiały organizatora

„Moje podróże w ciemno” – spotkanie autorskie z Hanną Pasterny

Opublikowane: 14.03.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Jak wygląda podróżowanie po Polsce, Europie czy USA z białą laską? O swoich wyprawach, przygodach w pociągach, niespodziankach w hotelach, językowych wpadkach i tradycjach religijnych w różnych krajach opowie podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach Hanna Pasterny – autorka książki „Moje podróże w ciemno”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Spotkanie z Hanną Pasterny rozpocznie się w czwartek, 16 marca, o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 w Gliwicach. W książce „Moje podróże w ciemno” autorka opisuje wyprawy po Polsce, Europie i samodzielną wyprawę do USA. Rozmowę poprowadzi Edyta Słapik. 

Hanna Pasterny jest absolwentką filologii romańskiej i konsultantką ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Prowadzi m.in. szkolenia z zakresu komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami. Była ekspertem w projekcie „Wdrożenie konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa”. Otrzymała wyróżnienia „Człowiek bez barier”, „Lady D” oraz Nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa. Jest autorką książek i artykułów na temat niepełnosprawności, a także opracowania „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych”. Została opisana w książce pt. „Lista mocy. 100 wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Podczas spotkania w MBP zapewnione zostaną udogodnienia dla osób z niepełną sprawnością: tłumaczenie na polski język migowy, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna. Oprócz rozmowy z pisarką będzie też można kupić książki jej autorstwa w promocyjnych cenach. 

Wydarzenie jest częścią cyklu „Biblioteka łączy”, organizowanego w ramach projektu „Kultura bez barier” (realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020).

Informacje na temat pozostałych wydarzeń w ramach cyklu dostępne są na stronie MBP w zakładce „Projekty” – „Biblioteka łączy – Kultura bez barier” https://biblioteka.gliwice.pl/projekty/kultura-bez-barier/

Przypominamy, że w Gliwicach działa portal internetowy dla osób z niepełnosprawnościami https://niepelnosprawni.gliwice.eu/. (ml/ MBP w Gliwicach)

Plakat promujący wydarzenie Okładka książki