Kulturalny rozkład jazdy: 9–11 lipca

Dodano: 09.07.2021 / Sekcja:
kolaż zdjeć w fioletowych barwach i napis Kulturalny rozkład jazdy

Koncert Palucha, trzy spektakle w ramach festiwalu „Ulicznicy”, spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, seanse Kina Plenerowego w Łabędach – to nasze propozycje na kulturalny weekend w Gliwicach.

  • W piątek 9 lipca w Arenie Gliwice wystąpi raper Paluch.
  • W sobotę 10 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina rozpocznie się kolejny weekend w ramach 14. międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy”. Wystąpi Laboratorium Opowieści I CO BYŁO DALEJ ze spektaklem dla dzieci, a o godz. 18.00 rozpocznie się „Pelat” w wykonaniu Joana Català. Także w niedzielę 11 lipca będzie się działo – o godz. 16.00 i 18.00 wystąpi Stefano Di Renzo z akrobatycznym spektaklem na linie.
  • 10 lipca spod Radiostacji będzie nadawać kultowa audycja Polskiego Radia – „Lato z Radiem”. Słuchacze I Programu PR dowiedzą się co nieco o atrakcjach naszego miasta, działalności Muzeum w Gliwicach. Gościem audycji będzie m.in. Ewa-Pokorska Ożóg, miejski konserwator zabytków, która opowie o swojej książce „Kolory miasta”.
  • 10 lipca na Rynku odbędzie się spektakl jednego aktora w wykonaniu Kacpra Rozkosza. Początek o godz. 18.00.
  • W niedzielę 11 lipca w Arenie Gliwice odbędzie się spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Początek o godz. 16.00.
  • Na godz. 17.00 11 lipca zaplanowano koncert pieśni hipszańskich, meksykańskich i argentyńskich – „Muzyka pisana słońcem”. Na Rynku wystąpi Adrianna Maria Kafel.
  • 11 lipca odbędzie się także Kino Plenerowe, tym razem w Łabędach. Seans dla dzieci („Paddington 2”) rozpocznie się o godz. 18.00, a film dla dorosłych („Teraz albo nigdy”) o godz. 20.00. Miasto Gliwice zaprasza!

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)